A lélek halhatatlanságának bizonyítása
Feser az arisztoteliánus-tomista felfogást védelmezi, sőt szerinte a mai problémákra az kínálja a megoldást.
Kádár és Castro fotója kimaradt a könyvből, mert a szerző nem a magyar tenger elzárt, hanem nagyon is nyitott világát akarta visszaidézni.
„Persze, a hajdani aligai pártüdülő is része a múltnak: a most megjelent Nagy Balaton-könyv által taglalt korszakot megelőző időszakban, 1951-ben vették el a község partszakaszát, mert Rákosi Mátyás úgy látta, a fővároshoz legközelebb eső parti terület megfelelő hely lesz a pártvezetés pihenéséhez. Híres fotó a hatvanas évekből, amint Kádár János feje köré csavart kendővel védekezik a napsütés ellen, s úgy horgászik a belügyesek által kifejezetten neki épített, kövekből összehordott kis félszigeten. Vagy amikor a kubai forradalmárral, Fidel Castróval hajózik: Kádár öltönyben, kalapban áll a fedélzeten, Castro katonaruhában, a háttérben pedig egy fegyveres kísérőhajó szeli a hullámokat.
»Az 1960-as évektől a rendszerváltásig terjedő három évtized meghatározó jelentőségű időszak volt a Balaton életében« – így kezdődik a nagy Nagy Balaton-könyv. – Bár a képek a közelmúltat mutatják, mindabból, ami ezeken az oldalakon látható, évről évre egyre kevesebb marad meg a valóságban, hiszen a tó környéke folyamatosan változik, átalakul – mondja a szerző, Szabó Tamás Kecskeméten élő újságíró-szerkesztő. – Fontosnak és érdekesnek találtam a szemünk előtt zajló változásokat rögzíteni: a képeket összehasonlítottam a mostani valósággal, megkísérelve végiggondolni a változások igazi irányát, mélyebb lényegét.”